Dzień Przedszkolaka w Kurkowie :-)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom okazji do wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym roku nasze przedszkolaki swoje święto spędziły na jesiennej wycieczce w Kurkowie, gdzie czekało na nie wiele atrakcji i niespodzianek. Jabłkowy zawrót głowy to myśl przewodnia naszego wyjazdu! Prócz gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu dzieci miały okazję odbyć podróż do sadów. Podróż niezwykłą, ponieważ dzieci wybrały się w nią malutkimi wagonikami ciągniętymi przez traktor. W trakcie tej podróży dzieci poznały Pana sadownika, dowiedziały się o pracach związanych z prowadzeniem sadu. Poznały także odmiany jabłoni rosnące w sadzie oraz skosztowały przepysznych jabłek, które samodzielnie zerwały z drzew.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.