Przełom lutego i marca to okres, w którym rodzice 6-latków podejmują decyzję, do której ze szkół posłać swoje dziecko. Jest to czas, w którym coraz częściej pada hasło SZKOŁA. Aby ułatwić dzieciom i rodzicom przejście tego trudnego okresu i pokazać, że zmiana miejsca nauki nie jest taka straszna jak się może wydawać. Dzieci z grupy „Ługusie” wraz a Paniami udały się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie.

Tam od progu dzieci zostały powitane przez uśmiechnięta Panią vice dyrektor oraz jedną z nauczycielek klas I-III-Panią Monikę. Pani Monika stała się przewodnikiem dzieciaków po szkole. Oprowadziła po miejscach ważnych dla małych uczniów takich jak sala lekcyjna czy świetlica. Dzieci miały okazję przekonać się, że w szkole nauka jest ważna, ale jest także czas na zabawę. Przedszkolaki chętnie zadawały Pani Monice nurtujące ich pytania.

Dzieci miały okazję pobawić się na interaktywnym dywanie czy tablicy multimedialnej. Obejrzeć zwierzęta w pracowni przyrodniczej co wywołało uśmiech od ucha do ucha 🙂

Zadowolone dzieci podziękowały Pani Monice za oprowadzenie i z uśmiechem na ustach wróciły do naszego przedszkola. Obiecując przy tym, że od września równie uśmiechnięci zawitają w progi tej lub innej szkoły.

[ngg src=”galleries” ids=”325″ display=”basic_thumbnail”]