30 listopada jak co roku obchodzimy Andrzejki. Również Ługusiaki nie zapominając o tradycji związanej z tym dniem od samego rana oczekiwały na wróżby i zabawy.

W tym roku nasze przedszkole odwiedziła czarownica, która zostawiła dla nas mnóstwo zabaw andrzejkowych oraz wróżb, które poprowadziły dla nas jej zastępczynie czarne Kotki 🙂 Różnymi sposobami umilały nam zabawę, odkrywając z przedszkolakami tajemnice losu. Za pomocą kręcenia butelką, kolorowych karteczek, zabaw z kapeluszem oraz innych popularnych wróżb, dzieci dowiadywały się co czeka je w przyszłości. Czarownica nie zapomniała również o wróżbach andrzejkowych dla pań wychowawczyń, które miały okazję dowiedzieć się istotnych informacji dotyczących najbliższej przyszłości 🙂 Cała andrzejkowa uroczystość przepleciona była pląsami przy wesołej muzyce. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć najpopularniejszej wróżby andrzejkowej czyli lania wosku. Każda z grup wraz ze swoją panią stworzyła własną wróżbę.

[ngg src=”galleries” ids=”290″ display=”basic_thumbnail” images_per_page=”200″]